Historia szkoły

Szkoła powstała 29 stycznia 1971 roku. Mieści się w zabytkowym budynku z okresu międzywojennego przy ulicy Roosevelta 29 nad jeziorem Czos.

Na początku funkcjonowała jako Państwowe Ognisko Muzyczne z filią w Mikołajkach. W tym czasie prowadzono naukę gry na fortepianie, akordeonie, skrzypcach, gitarze, mandolinie, flecie, klarnecie, trąbce i waltorni.

o Szkole

Nasza Szkoła jest szkołą artystyczną – oznacza to, że zajmujemy się wyłącznie kształceniem w kierunku muzycznym. Wielu naszych uczniów osiągnęło znaczne sukcesy na polu muzycznym, a niektórzy znani są w całej Polsce jako gwiazdy występujące z zespołami muzycznymi. Nasi uczniowie są często nagradzani na konkursach, wielu kontynuuje naukę w szkołach średnich bądź na studiach.

Film z uroczystości
Jubileuszu 40 – lecia
Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mrągowie

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat nauki w naszej szkole?
Skontaktuj się!